Gözden kaçırmayın

Sporak Temsilcileri Kurum Ziyaretleri Kapsamında Rektör Karakaş’ı Ziyaret Etti Sporak Temsilcileri Kurum Ziyaretleri Kapsamında Rektör Karakaş’ı Ziyaret Etti

Afyon Kocatepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde (İİBF) mezunlarla gerçekleştirilen kariyer söyleşileri etkinliği sürüyor. Etkinlik kapsamında farklı alanlarda kariyer yapmış mezunlar, öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaşıyor ve kariyer planlaması konusunda tavsiyelerde bulunuyor.

Bu hafta düzenlenen söyleşinin konuğu, Afyon Kocatepe Üniversitesi'nden mezun olan ve şu anda bir bankada üst düzey yönetici olarak görev yapan Fatma Özdemir oldu. Özdemir, etkinlikte öğrencilere iş dünyasında karşılaşabilecekleri zorlukları ve fırsatları anlatarak, kendi kariyer yolculuğundan anekdotlar paylaştı.

Özdemir, öğrencilere yaptığı konuşmada, "İyi bir kariyere sahip olmanın yolu, doğru hedefler belirlemekten ve bu hedeflere ulaşmak için çok çalışmaktan geçiyor. Ayrıca, mezun olduktan sonra da kendinizi geliştirmek çok önemli. Sürekli öğrenmeye ve yeni şeyler denemeye açık olun" dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yıldız, etkinliğin amacının öğrencilere ilham vererek, onların kariyer planlamalarına yardımcı olmak ve mezunlarla bağlarını güçlendirmek olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Yıldız, "Mezunlarımızın başarı hikayelerini dinlemek, öğrencilerimize motivasyon kaynağı oluyor. Bu tür söyleşilerle öğrencilerimizin ufkunu genişletmeyi ve onları iş dünyasına hazırlamayı amaçlıyoruz" diye konuştu.

Kariyer söyleşileri etkinlikleri, öğrencilerin mezun olduktan sonra karşılaşacakları iş dünyası hakkında bilgi sahibi olmaları ve başarılı kariyerler inşa etmeleri için önemli bir fırsat sunuyor.